środa, 14 października 2015

13/2015, skarpetki Dubai

Z końcem lata zaczynam snuć plany urlopowe na rok przyszły. I chodzi za mną bardzo romantyczna wyprawa w ramach świętowania naszej okrągłej rocznicy - Emiraty i Oman. Na razie powstały skarpetki w super wakacyjnych kolorach, zupełnie jak turkusowa woda, gorący piasek i arabskie słodycze:
Wzór to Meereszauber z Ravelry,  a wełna to Opal Hundertwasser II, kolor Autobusfenster.
Skarpetki zgłaszam do KALu na blogu Amanity.


Nawlokłam  też następną parę:Zdjęcie z niedzieli, więc skarpetka zdążyła już podrosnąć. Jak widać, dziergałam przy herbatce i baklavie w tureckim przybytku kulinarnym. Tak sobie umilałam czas oczekiwania, aż córka skończy lekcję muzealną w Muzeum Pięciu Kontynentów (Museum 5 Kontinente, Maximilianstr. 42, UBahn Lehel; bardzo polecam i może w nabliższym czasie zdam relację, bo syn też chce, ale raczej trzeba mu będzie zrobić lekcję 1:1 z rodzicem). Jak weszliśmy, to wąsaci panowie, sami Turcy (tylko najmłodszy, bez wąsów, popatrzył jakoś tak słowiańsko i ledwo zdążyłam się uśmiechnąć pod nosem, że pewnie ma geny z jakiejś Hürrem, on sam powiedział czystą polszczyzną, że ma polską mamę), z marsowymi minami oglądali akurat CNN Turk. Zobaczywszy małe dziecko, od razu przełączyli, mówiąc, że to nie widoki dla dzieci. Słusznie. Ich zdanie odnośnie tego zamachu było jednoznaczne. I kiedy nieco zamyślona nad tym, co powiedzieli, wychodziłam, mój wzrok utkwił na szyldzie sklepiku dokładnie obok tej kebabiarni/kawiarni:


Tak, "koszerne na Pesach". Czyli obok Turka prowadzi swój interes Żyd. Za nimi niemiecko-francuska brasserie i Wietnamczyk. I jakoś potrafią wszyscy ze sobą żyć i się nie pozabijać. Dlaczego w innych regionach świata nie potrafią i jeszcze muszą to przenosić do nas?

Miało być optymistycznie i lekko, a wyszła jesienna zaduma. Cóż, jesień, a w górach czekamy na śnieg. We wsi trwa już gorączka przygotowań do sezonu narciarskiego, przegląd sprzętu, wymiany, giełdy mniej i bardziej oficjalne. Wróciłam do dziergania czapek, ale o tym następnym razem.

5 komentarzy:

 1. Śliczne skarpetki :-) Piękny wzór i doskonałe kolory.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne skarpetki. Uroczy warkoczyk. Podziwiałam już na Rav. Cudo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi milo, czuje sie zdopingowania do nastepnych! Pozdrowienia!

   Usuń
 3. Super skarpetki :-) Opal jak zawsze piękna :-)

  OdpowiedzUsuń