piątek, 4 grudnia 2015

16/2015, istny poligon (doświadczalny)


Męski, zielony, spartański, maskujący w warunkach naturalnych...Najpierw powstały rękawiczki, jak widać idealne, do klaskania ;):Bez wzoru dziergałam. Przeczytałam kilka wzorów na Ravelry, żadnego konkretnego nie wybrałam, ale uznałam, że chyba wiem, o co chodzi i zabrałam się do roboty. Zostało pół kłebka i następny cały, powstał więc jeszcze komin ze wzoru Purl Soho, Structured Alpaca Cowl:
Aby zrobić ten komin, musiałam nauczyć się nabierania i zamykania oczek sposobem włoskim - nabieranie pojęłam, zbieranie masakra - jak również ściągacza z przekręconymi oczkami prawymi. To ostatnie poszło całkiem sprawnie.

Ciągle ponad 60g wełny zostawało, więc znowu bez wzoru, ale pamiętając o  nabytych umiejętnościach, czyli wykorzystując nabieranie sposobem włoskim i przekręcone oczka prawe w ściągaczu, zrobiłam najprostszą możliwą czapkę.Syn bogatszy o komplet akcesoriów, a ja o kilka nowych umiejętności. Fajnie byłoby, gdybym nauczyła się przekręconego ściągacza już przy mitenkach, ale przeżyjemy. Za to udało mi się wykończyć kolejną staruszkę ze stosiku (ale to brzmi!). Wełna Online Contry, skarpetkowa gruba, bo 8-nitkowa. I cóż, doceniam ideę teoretyczną, czyli: och, ale szybko wydziergam skarpety!, ale w praktyce ledwo zaczęłam, to sprułam, bo w ogóle mi to nie przypominało skarpet, tylko coś w stylu rybackich kaloszy. Za to na akcesoria zimowe jest ta wełna świetna!

wełna - Online Country, kolor 1541
druty - rękawiczki i komin 4,0, natomiast czapka 4,0 ściągacz i 4,5 reszta
wszystko pochłonęło 2 motki, czyli 200g bez jakiejś minimalnej resztki
komin - wzór Structured Alpaca Cowl autorstwa Purl Soho z Ravelry
reszta - radosna twóczość własna

1 komentarz:

  1. Świetny męski komplet :-) Cudne kolory.
    Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń